Włochy mają nowego lidera. Podsumowanie 3. kolejki Serie A.

fot. grafika własna

AS Roma zastąpiła Lazio Rzym na szczycie tabeli.

Włochy nie są już takie same – przynajmniej jeśli chodzi o piłkę nożną. Doszło bowiem do zmiany warty na fotelu lidera Serie A. Dotychczasową drużynę prowadzącą – Lazio Rzym – zastąpiła AS Roma.

Wszystko zaczęło się w sobotę 11 września. To wtedy rozpoczęła się 3. kolejka rozgrywek włoskiej ligi w sezonie 2021/22. Pierwszy mecz należał do Venezii, która pokonała stosunkiem 2:1 ekipę Empoli. Później natomiast przyszedł zimny prysznic dla Juventusu Turyn. Były mistrz Włoch poniósł porażkę z Napoli i spadł na 16 miejsce. Nie wróży to dobrze drużynie Massimiliano Allegriego.

Napoli awansowało na trzecie miejsce w tabeli, jednak to, co najważniejsze, miało dopiero nadejść. Zanim jednak przejdziemy do kluczowych zdarzeń, należy odnotować jeszcze jeden istotny wynik. Atalanta Bergamo przegrała 1:2 z Fiorentiną i spadła z dziewiątego na dziesiąte miejsce, podczas, gdy Fiorentina jest ósma.

Teraz jednak zajmiemy się tym, co stało się w czubie tabeli. Wskutek remisu z Sampdorią, pozycję wicelidera utracił Inter. Nowym wiceliderem został AC Milan, który ograł Lazio 2:0 i umożliwił zastąpienie jednego stołecznego klubu przez drugi. AS Roma zwyciężyła z Sassuolo i to ona teraz lideruje w tabeli.

Dolny rejon klasyfikacji włoskich drużyn również nie pozostaje bez znaczenia. Pogarsza się sytuacja Salernitany. Debiutant w najwyższej klasie rozgrywkowej cały czas nie ma punktów, a w dodatku został pobity 0:4 przez Torino. Nie ma wątpliwości, że początkowa radość została przykryta przez ciemne chmury nad Salerno.

Włochy: Serie A – 3. kolejka (sezon 2021/22).

Translate »