Wielki Finał Ligi Mistrzów już dziś!

Wieczorem poznamy nowego Mistrza Europy.

Finał Ligi Mistrzów rozpocznie się za niecałą godzinę. Dziś naprzeciw siebie w ostatnim meczu sezonu stają drużyny Manchesteru City oraz Chelsea. Angielski finał najważniejszych klubowych rozgrywek w Europie stał się faktem.

Warto przypomnieć, jakich rywali pokonały obie drużyny w półfinałach. „Obywatele” pokonali 4:1 PSG, natomiast Chelsea rozprawiła się 3:1 z Realem Madryt. Dziś przed szansą zdobycia podwójnej korony, o której informowaliśmy w odrębnym wpisie ma tylko Manchester City. Wynika to z faktu, iż Chelsea przegrała finał Pucharu Anglii ulegając 0:1 Leicester City.

Dzisiejszy pojedynek to także pojedynek trenerów – Pep Guardiola kontra Thomas Tuchel. Szkoleniowiec, który może doprowadzić swoją drużynę do pierwszego w historii Pucharu kontra trener, który odbudował potęgę Chelsea i osiągnął z nią najwyższe cele w sezonie. Doskonale poradził sobie z wyprowadzeniem drużyny na prostą po długoletnim sportowym kryzysie i został obwołany jej zbawcą.

Miejscem rozegrania ostatniego aktu turnieju jest Estadio do Dragao – obiekt położony w Porto. UEFA zdecydowała się na mecz w Portugalii ze względów pandemii oraz z powodów logistycznych, bowiem kibice i piłkarze pokonają mniejszy dystans. Będą też mniej narażeni na zakażenie się wirusem.

Fakt, że w finale zagrają dwa angielskie kluby jest znamienny. Oznacza bowiem, że angielski futbol znów wrócił na wyżyny po długiej dominacji Hiszpanów na arenie europejskiej. Możemy się spodziewać niezwykle ciekawego i wyrównanego pojedynku.

Finał Ligi Mistrzów rozpocznie się o godzinie 21:00. Transmisja dostępna będzie za darmo na stronie sport.tvp.pl.