Viktoria Pilzno ograła Spartę, Slavia wygrała swój mecz.

fortuna-liga-7-kolejka-viktoria-pilzno-ograła-spartę
fot. grafika własna

Przegląd wydarzeń 7. kolejki Fortuna Ligi.

Viktoria Pilzno mierzyła się w miniony weekend ze Spartą Praga. Był to jeden z dwóch hitów kolejki. W drugim Slavia Praga podejmowała na własnym stadionie ekipę 1. FC Slovacko. W obu przypadkach to gospodarze wyszli zwycięską ręką z pojedynku i zgarnęli trzy punkty.

Po siedmiu kolejkach czołówka tabeli wygląda następująco: pierwsza jest Viktoria Pilzno, druga Sparta Praga, a trzecia Slavia Praga. Zaraz za podium znajduje się Banik Ostrava i wspomniane już 1. FC Slovacko.

Najgorzej mają natomiast Slovan Liberec, FK Teplice oraz MFK Karvina, które mają na swoim koncie odpowiednio dwa, trzy i trzy punkty. Nieco większy zapas od Karviny i Teplic ma FK Pardubice, które przeważa trzema „oczkami” (6 pkt).

Królami strzelców są na razie Ivan Schranz i Martin Hala. Pierwszy z nich gra w Slavii Praga, drugi w Sigmie Olomouc. Obaj mają po 5 strzelonych goli. Najwięcej asyst mają natomiast Juraj Chvatal (Sigma Olomouc) oraz Carlos Eduardo Lopez Cadu (FK Pardubice). Podobnie, jak najlepsi strzelcy mają oni jednakową ilość podań kluczowych przed bramką – w tym przypadku cztery.

Najwyższą wygraną zanotował Bohemians 1905 w meczu z Fastavem Zlin – 3:1. Różnica dwóch bramek i zwycięstwo Hradeca Kralove przyczyniło się do tego, że obie ekipy dzielą dwa miejsca w tabeli.

Nadchodząca 8. kolejka rozpocznie się od spotkania Sigmy Ołomuniec z Banikiem Ostrawa oraz Hradeca Kralove z FK Pardubicami. Oba mecze zaplanowano na godzinę 19:00. W sobotę i niedzielę odbędą się natomiast po trzy mecze każdego dnia. Nie będzie więc zbytniego ścisku w terminarzu.

Aktualną tabelę oraz szczegółową rozpiskę 8. kolejki można zobaczyć tutaj i tutaj.

Translate »