Terminarz 11. kolejki Ligue 1

Fot. grafika własna

Co czeka nas w najbliższy weekend na francuskich boiskach?

Ligue 1 gości na łamach naszego portalu po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. Wkroczenie w temat najwyższej klasy rozgrywkowej we Francji rozpoczynamy od analizy spotkań 11. kolejki sezonu 2020/21.

Nadchodzący weekend przyniesie nam jeden hit, dwa ważne starcia w dolnej części tabeli oraz spotkania pomiędzy drużynami, które dzieli w niej duży dystans. Warto zaznaczyć, że będzie to wielki powrót francuskiego futbolu po dwutygodniowej przerwie.

Dwa pierwsze mecze zobaczymy w piątek. O godzinie 19:00, na murawę wybiegną piłkarze Rennes oraz Girondins, zaś dwie godziny później zmierzą się ze sobą PSG i Monaco. Będzie to hit kolejki z udziałem dwóch spośród czterech najbardziej rozpoznawalnych francuskich drużyn na świecie. W tym pojedynku czeka nas niewątpliwie sporo emocji.

W sobotę ujrzymy tylko jeden mecz. Brest podejmie na swoim stadionie drużynę Saint-Etienne. Obie drużyny mogą sporo zyskać, lecz również sporo stracić. W tabeli dzielą je bowiem dwie pozycje, a wygrana oznacza dla każdej z nich zapewnienie sobie przewagi nad bezpośrednim rywalem.

W przypadku Saint-Etienne jest to awans o trzy pozycje i przewaga jednego punktu, zaś w przypadku Brest – awans o dwie pozycje i przewaga aż pięciu punktów. Stawka jest wysoka i możemy spodziewać się bardzo ciekawego meczu.

Prawdziwą piłkarską ucztę ujrzymy jednak w niedzielę. Sześć meczów w ciągu ośmiu godzin, z czego trzy o tej samej porze. Tak prezentuje się harmonogram ostatniego dnia tygodnia.

Najpierw, o godzinie 13:00, w akcji zobaczymy drużyny FC Nantes i Metz. Faworytem będą goście, którzy zajmują dziesiątą pozycję w tabeli. Nantes jest czternaste i traci do swojego rywala cztery punkty.

Później czeka nas istny maraton – o 15:00 zostaną rozegrane trzy mecze jednocześnie. Stade Reims z Nimmes, Dijon z Lens oraz Montpellier ze Strasbourgiem. Na deser Olympique Lyon zagra z drużyną Angers, a Lille z Lorient. Nie będą to ekscytujące mecze ze względu na sytuacje, w jakich znajdują się obie drużyny.

Olympique Lyon i Lille są w pierwszej piątce w tabeli, a Angers i Lorient okupują odpowiednio 9. i 17. lokatę. Niemniej, będzie to gratka dla fanów ligi francuskiej. Miejmy nadzieję, że ujrzymy świetne widowisko.

11. kolejka Ligue 1 (20-22.11.2020)

Translate »