Sparta Praga na szczycie, Viktoria Pilzno druga. Podsumowanie weekendu w Czechach.

fot. grafika własna

Dobiegła końca 1. kolejka Fortuna Ligi.

Sparta Praga została największym zwycięzcą 1. kolejki Fortuna Ligi. Klub ze stolicy Czech wygrał swój pierwszy mecz z Sigmą Olomouc stosunkiem 3:2 i zajął pierwsze miejsce w tabeli. Na drugim miejscu uplasowała się Viktoria Pilzno (2:1 z Mladą Boleslavem). Dalej są natomiast FK Jablonec, Slavia Praga oraz 1. FC Slovacko. Tak prezentuje się najlepsza piątka czeskich drużyn.

Wszystko zaczęło się od dwóch remisów – 1:1 i 2:2w meczach pomiędzy Hradecem Kralove, a Bohemians 1905 oraz pomiędzy FK Pardubice, a MFK Karvina. Niezbyt ciekawy początek w postaci podziału punktów, został jednak zrekompensowany kibicom przez pozostałe spotkania.

Już do końca tej serii gier, mogliśmy bowiem oglądać już tylko zwycięstwa którejś ze stron rywalizacji. Szlaki przetarł FK Jablonec, który wygrał 1:0 z Banikiem Ostrava. Później przyszła wspomniana już wygrana Sparty Praga, a następnie kolejne zwycięstwa. Wszystkie wyniki i szczegóły dotyczące meczów można znaleźć tutaj.

To dopiero początek sezonu, więc warto śledzić dalsze losy zespołów z Fortuna Ligi, do czego zapraszamy za pośrednictwem naszego portalu. Najważniejszą do tej pory informacją jest fakt, iż Sparta Praga zdobyła pozycję lidera oraz zostawiła z tyłu drużynę Slavii Praga, która broni zeszłorocznego tytułu. Należy również wziąć pod uwagę jej potencjalną rywalizację z Viktorią.

Fortuna Liga – 1. kolejka (24-25.07.2021)

Translate »