Serie A po dwóch kolejkach – Lazio na szczycie.

fot. grafika własna

Sprawdzamy, co słychać we Włoszech.

Serie A jest już po dwóch kolejkach ligowych. Dotychczas najlepiej spisuje się Lazio Rzym, które ma komplet punktów i różnicę bramkową wynoszącą siedem.

To imponujący wynik, jednak Rzymianie nie mogą spocząć na laurach, bo tuż za nimi znajdują się Inter i Roma z różnicą bramkową wynoszącą sześć. Drużyna Simone Inzaghiego musi być cały czas skoncentrowana, jeśli nie chce oddać prowadzenia w tabeli.

Miejsca od 1 do 5 zajmują same czołowe kluby. Oprócz wspomnianych już Lazio, Interu i Romy, są to jeszcze AC Milan i Napoli. Najlepiej w sezon nie wszedł natomiast Juventus. „Stara Dama” jest dopiero dwunasta. Oczywiście, to dopiero początek rozgrywek i mnóstwo czasu na odbicie, jednak patrząc na dotychczasowe mecze, nie wygląda to najlepiej.

Remis z Udinese i porażka z Empoli to na pewno nie to, o co chodziło byłemu mistrzowi Włoch. Nie najlepiej radzi sobie też Atalanta Bergamo, która od trzech lat zawsze zajmuje trzecie miejsce na koniec sezonu. Aktualnie jest dziewiąta i ma 4 punkty.

Szczególnie nieudany start ma jednak inny zespół, który w tym sezonie powrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej, czyli US Salernitana. Podopieczni Fabrizio Castoriego znajdują się w strefie spadkowej, czego chcieli uniknąć. To zrozumiałe – nie trzeba wspiąć się na wyżyny swoich możliwości, aby po dwóch pierwszych kolejkach być ponad strefą spadkową.

Nie można jednak ostro krytykować Salernitany. To zespół, który powrócił do Serie A po 22 latach przerwy. Na pewno złapią jeszcze swój rytm meczowy i będą mieli szanse wybicia się z tłumu.

Teraz przed nami 3. kolejka Serie A. Najlepiej zapowiadają się w niej mecze Napoli z Juventusem, Atalanty z Fiorentiną, Torino z Salernitaną oraz Milanu z Lazio. Mecze 3. kolejki rozpoczną się w sobotę 11 września, a zakończą w poniedziałek 13 września.

Translate »