Serie A: 4 i 5. kolejka 2021/22

fot. grafika własna

Przed zakończeniem 6. kolejki, podsumowujemy dwie ostatnie.

Wstęp

Serie A zbliża się do końca 6. kolejki. Dziś i jutro zostaną rozegrane ostatnie jej mecze. Zanim jednak to nastąpi, podsumujemy to, co działo się w dwóch poprzednich seriach gier – a działo się jak zwykle sporo.

4. kolejka

Pierwszy mecz zeszłego tygodnia – a więc starcie pomiędzy Sassuolo, a Torino. Zakończyło się ono zwycięstwem gości – 0:1. Nie był to może zbyt imponujący początek weekendu, ale dalej było już zdecydowanie lepiej. Następny mecz – Genoi z Fiorentiną – zakończył się wynikiem 1:2.

Później przyszedł czas na prawdziwą ucztę dla fanów Interu. Sześć bramek strzelonych i jedna stracona – to efekt, jaki na własnym terenie osiągnęli Mediolańczycy. Bologna zdecydowanie nie miała powodów do radości w sobotni wieczór. Do końca kolejki nie mogliśmy już podziwiać równie (lub przynajmniej podobnie) wysokiego wyniku.

Atalanta wygrała 1:0 z US Salernitaną, Sampdoria 3:0 z Empoli, Spezia 2:1 ze Venezią. Wysokim wynikiem zakończył się mecz Hellas Verony z AS Romą. Gospodarze wygrali 3:2. Nie była to jednak aż tak duża różnica bramek, jak w przypadku Interu i Bolognii.

Padły też dwa remisy – Lazio podzieliło się punktami z Cagliari (wynik 2:2), a Juventus z Milanem (1:1). Ostatnio zwycięstwo zanotowało Napoli – 4:0 z Udinese.

5. kolejka

Kolejka oznaczona numerem 5 przyniosła najwięcej powodów do radości Juventusowi i Napoli. Turyńczycy wygrali 3:2 ze Spezią, a Neapolitańczycy drugi raz z rzędu wygrali stosunkiem 4:0. Pełną listę meczów wraz z wynikami 5. kolejki można znaleźć tutaj.

Tabela

Mecze 6. kolejki wciąż jeszcze trwają, jednak na ten moment sytuacja w tabeli wygląda następująco. Pierwszy jest Milan z 16. punktami, zaraz za nim Napoli z 15. punktami, a trzecie miejsce okupuje Inter z 14. punktami. Walka pomiędzy tymi drużynami o poszczególne pozycje na podium będzie bardzo wyrównana i zacięta.

Bardzo mocno do walki o utrzymanie muszą przyłożyć się zespoły Salernitany i Cagliari, które mają „ex aequo” po dwa punkty. Venezia przeważa jednym „oczkiem” i może budować sobie przewagę nad bezpośrednimi rywalami.

Najlepsi strzelcy – zapowiedź

Jeszcze dziś na łamach naszego portalu pojawi się omówienie sytuacji w tabeli strzelców Serie A w tym sezonie. Zapraszamy do zapoznania się z nią.

Serie A: Podsumowanie 4. i 5. kolejki sezonu 2021/22.

Translate »