Podsumowanie 6. kolejki Serie A

fot. grafika własna

Aktualna sytuacja we Włoszech (28.09).

Wczoraj dobiegła końca 6. kolejka Serie A. Dziś publikujemy więc jej podsumowanie wraz ze wszystkimi najważniejszymi aspektami i statystykami.

Kto najwięcej, kto najmniej?

W tej kolejce było kilka naprawdę ciekawych meczów. Najwyższy wynik (należy rozumieć jako najwyższą wygraną z największą różnicą bramek) zanotowało dosyć zaskakująco Empoli. Była drużyna Piotra Zielińskiego ograła 4:2 zespół Bolognii. Drugim najwyższym wynikiem był remis Genoi z Hellasem Werona (3:3), a trzecim ex aequo wygrane 3:2 Lazio i Juventusu.

Najniższe wyniki odnotowały natomiast Fiorentina i Sassuolo. Oba kluby zdobyły tylko po jednej bramce, które były jednocześnie jedynymi trafieniami w ich spotkaniach (1:0 z Udinese i Salernitaną).

Pozostałe wyniki

Jeśli chodzi o pozostałe mecze, to ich rezultaty przedstawimy za pomocą listy.

  • AC Milan 2:1 Spezia
  • Inter 2:2 Atalanta
  • Napoli 2:0 Cagliari
  • Venezia 1:1 Torino.

Warte podkreślenia jest to, że Torino kończyło mecz w dziesiątkę, ponieważ w 76. minucie czerwoną kartkę otrzymał Koffi Djidji.

Tabela

Najważniejszą informacją dotycząca tabeli jest fakt, że zmienił się lider – Napoli zastąpiło AC Milan. Ostatnie miejsce podium zajmuje natomiast Inter. Pierwszą piątkę (udział w europejskich pucharach) zamykają Roma i Fiorentina.

Wciąż w dramatycznej sytuacji znajduje się debiutant z Salerno. US Salernitana, bo o niej mowa została zepchnięta na ostatnie miejsce tabeli i ma tylko jeden punkt na swoim koncie. Na razie niestety nie widać, aby coś mogło się w tym aspekcie poprawić.

Strzelcy

Aktualną klasyfikację strzelców przedstawiliśmy już w naszym poprzednim artykule. Zapraszamy do zapoznania się ze statystykami najlepszych jak do tej pory napastników w bieżącym sezonie.

7. kolejka – zapowiedź

W nadchodzący weekend najciekawiej zapowiadają się derby Turynu (sobota, godz. 18:00) oraz starcia mecze Fiorentina – Napoli i Atalanta – Milan. Wszystkie mecze 7. kolejki zostaną rozegrane do niedzieli i zakończą się o godzinie 20:45, gdy na murawę wybiegną zawodnicy ostatniej wymienionej pary (Atalanta – Milan).

Serie A – 6. kolejka (25-27.09.2021)

Translate »