Najważniejsze mecze 1 ligi już w ten weekend!

fot. grafika własna

Decydują się losy awansów i spadku z rozgrywek.

Mecze 1 ligi przybiorą w ten weekend swój najważniejszy obrót. Zmierzą się bowiem ze sobą drużyny z podium tabeli oraz te z jej dolnej strefy. Każde potknięcie w każdym z tych meczów będzie drogo kosztować.

Na początek (21 maja) czeka nas walka o utrzymanie – i to w obu kierunkach. GKS Bełchatów, który jest ostatni w tabeli zmierzy się bowiem z trzecim Radomiakiem. Obie drużyny starają się zatem utrzymać odpowiednio na podium oraz w ogóle na zapleczu Ekstraklasy. To spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:40.

Prawdziwy szlagier czeka nas jednak w sobotę. GKS Tychy kontra Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Lider kontra wicelider. To spotkanie zostanie przez nas zrelacjonowane w formie relacji tekstowej. Najlepszy i najważniejszy pojedynek odbędzie się w Tychach.

Równocześnie będzie rozgrywany mecz Zagłębie Sosnowiec – GKS 1962 Jastrzębie. Sosnowiczanie znajdują się nad strefą spadkową, ale muszą mieć się na baczności, ponieważ oddzielają ich od niej tylko trzy punkty. Jeśli przegrają z Jastrzębiem, może się to dla nich źle skończyć.

W sobotę ujrzymy jeszcze trzy inne spotkania. Nie będą one aż tak emocjonujące, jak poprzednie, ponieważ zagrają ze sobą drużyny, które są w środku tabeli, daleko od strefy spadkowej lub od miejsc, które gwarantują awans.

Dopiero niedziela przyniesie popyt na mecze 1 ligi. Czwarta Arka zmierzy się z Widzewem o punkty, które pozwolą jej (być może) wyprzedzić GKS Tychy. Łodzianie nie walczą już o nic w tym sezonie. Są na 10. miejscu i nic nie jest im w stanie zagrozić, ani otworzyć furtki do ambitnych celów.

Apklan Resovia kontra Korona Kielce to kolejna propozycja w repertuarze terminarza spotkań. Rzeszowianie mają bezpieczną przewagę nad ostatnim i przedostatnim Zagłębiem oraz Bełchatowem. Nic złego ich nie spotka, jeśli nawet przegrają najbliższy mecz u siebie.

Na koniec Sandecja Nowy Sącz – Chrobry Głogów, czyli mecz o pietruszkę, bo nie można inaczej nazwać widowiska, w którym stawką są punkty, mające na celu wyłącznie zagwarantowanie pozytywnych nastrojów w szatni, ale nic poza tym.

31 kolejka 1 ligi (21-23.05.2021)

Translate »