Luka Modrić zdobył Złotą Piłkę!

Chorwat przerwał dominację Ronaldo i Messiego.

Luka Modrić zdobył Złotą Piłkę za 2018 rok. Chorwat przerwał tym samym kilkuletnią dominację Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego. Jest pierwszym od 2007 roku piłkarzem spoza tej dwójki, który zdobył najważniejsze indywidualne trofeum piłkarskie na świecie.

Ostatni raz – przed erą Cristiano i Messiego – zdobył ją Kaka. Brazylijczyk, występował wówczas jeszcze w AC Milanie. Rok później Złotą Piłkę odebrał po raz pierwszy Cristiano Ronaldo. Był to początek historii duopolu jego i Argentyńczyka. Przez dekadę fani piłki nożnej żyli tym pojedynkiem – kto tym razem okaże się o tę odrobinę lepszy od rywala?

Teraz jednak nastał kres tej historii. Luka Modrić był bez wątpienia najlepszym piłkarzem mijającego roku. Zdobył między innymi tytuł piłkarza turnieju w tegorocznym mundialu oraz z Realem Madryt trzeci puchar Ligi Mistrzów z rzędu.

Zdobywając Złotą Piłkę, zdobył jednocześnie jeszcze jeden tytuł (przynajmniej wśród opinii publicznej) – jako Ten, który zakończył panowanie dwóch najlepszych piłkarzy świata w historii futbolu.

Translate »