Ligue 1: Podsumowanie 11. i 12. kolejki

Zapraszamy na analizę wydarzeń z francuskich boisk z ostatnich dwóch tygodni.

11. kolejka Ligue 1, którą zapowiadaliśmy w ostatnim artykule, zakończyła się w zdecydowanej większości przewidywanymi wynikami i zwycięstwami faworytów, choć nie brakowało też niespodzianek. Obecnie, jesteśmy już jednak po 12. kolejce i dlatego podsumujemy wszystko, co działo się w ciągu ostatnich 14 dni w lidze francuskiej.

11. kolejka

Na początek mecz 11. kolejki Stade Rennes – Girondins. Goście wygrali stosunkiem 1:0 i uzyskali 15 punktów w ligowej tabeli. W drugim piątkowym meczu (20.11) Monaco dość sensacyjnie pokonało PSG 3:2. Warto nadmienić, że Paryżanie kończyli mecz w osłabionym składzie, bo w 83. minucie czerwoną kartką został ukarany Abdou Diallo.

Sobota była dniem jednego meczu, w którym Brest rozłożyło na łopatki drużynę Saint-Etienne, zwyciężając trzema bramkami i zapewniając sobie pięciopunktową przewagę nad rywalem. 4:1 to ostateczny rezultat tamtego spotkania.

Niedziela przyniosła najwięcej emocji. Sześć meczów, jeden remis, dwa wysokie zwycięstwa i trzy spotkania zakończone wynikiem 1:0. Tak wygląda bilans ostatniego dnia tygodnia.

Jednak po kolei. Najpierw Nantes zremisowało z Metz, co jest dość dużym zaskoczeniem ze względu na dużą przewagę, jaką Metz posiadało przed meczem (cztery pozycje i cztery punkty). Później drużyny Nimes i Lens pokonały swoich rywali (Stade Reims i Dijon) 1:0, a Montpellier ograło 4:3 RC Strasbourg.

Na koniec Olympique Lyon pokonał 1:0 ekipę Angers, a Lille rozgromiło 4:0 drużynę Lorient.

12. kolejka

Przechodzimy do minionego weekendu, w którym działo się niemniej. Na początek Strasbourg zremisował ze Stade Rennes 1:1. Był to jedyny mecz, który rozegrał się w piątek, natomiast w sobotę, mogliśmy oglądać dwa spotkania. Olympique Marsylia kontra FC Nantes i PSG kontra Girondins. Pierwszy z nich zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1, a drugi remisem 2:2.

Tym razem niedziela znów była dniem z największą ilością spotkań. Rozegrano aż siedem meczów, w których padł tylko jeden remis – pomiędzy drużynami Saint-Etienne oraz Lille. W pozostałych spotkaniach wyglądało to następująco: Olympique Lyon i AS Monaco zwyciężyły w swoich meczach 3:0 odpowiednio z Nimes i Stade Reims, które kończyły mecze w osłabieniach ze względu na czerwone kartki dla swoich zawodników.

Drużyny Dijon i Angers wygrały 3:1 z Nice i Lens i obecnie plasują się odpowiednio na dwudziestym i na ósmym miejscu w tabeli, natomiast Brest i Montpellier nie straciły żadnej bramki i wygrały 2:0 i 1:0 z Metz i Lorient.

Aktualna tabela znajduje się tutaj. Kilka zespołów ma jeszcze zaległe mecze, jednak nie wiadomo dokładnie, kiedy zostanie wyznaczony termin ich rozegrania. Wszystko ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną.

11. i 12. kolejka Ligue 1 – wyniki
Translate »