Liga Mistrzów: Kto będzie rządził w Europie?

fot. Pinterest

Cztery kluby głównymi bohaterami spekulacji.

Co nas zaskoczy?

Liga Mistrzów sezonu 2021/22 może być szczególną edycją elitarnego turnieju. Wszystko za sprawą czterech klubów, które są wymieniane wśród tych, które niegdyś rządziły i tych, które mogą zacząć rządzić w Europie.

Analiza potencjalnej „zmiany warty”

Na dwa dni przed rozpoczęciem pierwszej kolejki Champions League wiemy dwie rzeczy. Po pierwsze, za sprawą transferów i przemian kadrowych, jakie dokonały się w ostatnim czasie, swój szczególny prym utraciły Real Madryt i FC Barcelona.

Chodzi tu nie tylko o prym czysto sportowy, lecz także pewną otoczkę medialną i marketingową. Wraz z odejściem niektórych graczy po obu stronach (na przykład Sergio Ramosa i Lionela Messiego), dwaj giganci stracili wiele na poziomie wizerunkowym. Nie ma co do tego wątpliwości i raczej ciężko nie zgodzić się z takim stwierdzeniem.

Po drugie – oprócz transferów, to poziom gry i potencjał, jaki tkwi obecnie tkwi w obu drużynach jest główną przyczyną utraty prymu Barcelony i Realu. Obecnie wiele wskazuje na to, że ich rolę w Europie mogą przejąć PSG i Manchester United.

Różnice między dwoma okresami

Oczywiście, jeżeli chodzi o utrzymywanie mistrzostwa między sobą (od 2014 roku), to hiszpańscy giganci stracili je już dawno temu. Żaden z nich nie wygrał mistrzostw od trzech lat (sezon 2017/18), gdy pierwszy był Real. W 2019 roku wygrał Liverpool, w 2020 Bayern Monachium, a w ostatniej edycji po puchar sięgnęła Chelsea.

Chodzi tu jednak o rozpatrzenie stałego objęcia prowadzenia w rozgrywkach Champions League. Długo utrzymującej się rywalizacji między dwoma klubami, które będą trzymały innych w szachu. Wydaje się, że nie ma do takiej roli lepszych kandydatów niż wspomniane już PSG i Manchester United.

Potencjał na sukces

Podopieczni Mauricio Pochettino i Ole Gunnara Solskjaera mają do dyspozycji najlepsze obecnie kadry zawodników. Można o nich przeczytać tutaj i tutaj. Wiele mówi się o tym, że wstydem będzie, jeśli po zgromadzeniu tylu fantastycznych nazwisk w jednym zespole, oba kluby nie będą w stanie zawalczyć o udział w finale.

Przypadek PSG jest jeszcze bardziej szczególny, ponieważ ostatnio dochodziło ono do półfinałów i finału rozgrywek. Jeśli teraz zawiodą, swoją posadę najprawdopodobniej straci trener Mauricio Pochettino.

Liga Mistrzów sezonu 2021/22 może dać początek nowej erze w europejskim futbolu. Jednak czy tak będzie, przekonamy się dopiero w najbliższych miesiącach.

Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
Translate »