GKS Tychy – Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Zapowiedź meczu

fot. grafika własna

Starcie gigantów na szczycie tabeli.

GKS Tychy zmierzy się jutro z liderem tabeli pierwszej ligi Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Będzie to mecz wyjątkowy z kilku powodów. Po pierwsze, Tyszanie są obecnym wiceliderem rozgrywek, o czym informowaliśmy w odrębnym wpisie. Szykuje się więc starcie na szczycie.

Po drugie, jeśli GKS wygra na własnym terenie, jego strata do „Słoników” zmniejszy się do dwóch punktów, co umożliwi walkę o awans do Ekstraklasy z pierwszego miejsca. Do końca rozgrywek pozostały bowiem łącznie trzy kolejki, więc jest to jak najbardziej realny scenariusz do zrealizowania. Walka będzie na pewno zacięta.

Po trzecie, GKS ma podwójną motywację, by wygrać mecz z Termaliką, ponieważ ma tyle samo punktów, co trzeci Radomiak. Jeśli podopieczni Artura Derbina nie chcą brać udziału w barażach, muszą zrobić wszystko, by „odskoczyć” Radomianom. Sprawa jest o tyle utrudniona, że oba zespoły mierzyły się już w rundzie rewanżowej. Teraz Tyszanom pozostaje więc wyłącznie liczyć na potknięcie Radomiaka w innych meczach.

Do tego wszystkiego dochodzi oczywiście prestiż spotkania, jego stawka i możliwość „utarcia nosa” liderowi. Możemy się spodziewać fantastycznego spektaklu połączonego ze sporą dawką emocji. Będzie to prawdopodobnie najważniejszy mecz w końcówce sezonu, który zadecyduje o losach awansów.

Mecz GKS Tychy – Bruk-Bet Termalica Nieciecza rozpocznie się o godzinie 12:40. Nasz portal przeprowadzi relację LIVE w formie tekstowej, do której śledzenia już teraz bardzo serdecznie zachęcamy.

Translate »