„France Football”: Złota Piłka za 2020 rok nie zostanie przyznana!

Zaskakujący komunikat „France Football”

Magazyn „France Football” poinformował wczoraj wieczorem na swojej oficjalnej stronie internetowej, iż Złota Piłka za 2020 rok nie zostanie przyznana. Jak podaje magazyn (który nagrodę przyznaje od 1956 roku), powodem tej decyzji jest pandemia koronawirusa i wywołana przez nią przerwa w rozgrywkach sportowych na całym świecie.

W oficjalnym komunikacie, napisano, że nie można przyznać tegorocznego trofeum w sposób uczciwy, ponieważ nie pozwalają na to warunki. Gazeta uznała, że okres zawieszenia rozgrywek był zbyt długi, aby sprawiedliwie ocenić dyspozycję poszczególnych zawodników, którzy mogliby zostać nominowani do zdobycia nagrody.

W Polsce całą sytuację skomentowano oczywiście pod kątem Roberta Lewandowskiego i jego szans na wygraną w plebiscycie. Również my dołączymy się do tego głosu i – po raz kolejny – staniemy po stronie najlepszego polskiego piłkarza. Nie ulega wątpliwości, że decyzja podjęta przez „France Football” jest krzywdząca dla naszego rodaka.

Patrząc bowiem na jego statystyki z ostatnich kilku miesięcy, a także na analizy i przewidywania mediów, to właśnie „Lewy” miał – chyba po raz pierwszy w historii – największe realne szanse na zdobycie ZP, bez patrzenia na takie nazwiska, jak Messi, czy Ronaldo.

Niestety, tym razem w ogóle nie będziemy mieli okazji, aby się o tym przekonać. Przewidywania i nadzieje trzeba odłożyć na następny rok.

Translate »