Fortuna liga: Zapowiedź 1. kolejki

fot. grafika własna

Rozpoczynamy przygotowania do relacjonowania czeskich rozgrywek.

Fortuna Liga już dziś rozpocznie swoje rozgrywki w sezonie 2021/22. Pierwsze mecze rozpoczną się za niecałe dwie godziny, gdy na murawę wybiegną zawodnicy sześciu drużyn. Będą to: Hradec Kralove, Bohemians 1905, FK Pardubice, MFK Karvina, FK Jablonec i Banik Ostrava. Nieco później, bo o godzinie 19:00 zmierzą się ze sobą także Sparta Praga i Sigma Ołomuniec.

Jutro natomiast będziemy świadkami starć Slovana Liberec z 1. FC Slovacko, Dynamo Czeskich Budziejowic z FK Teplice, Viktorii Pilzno z Mladą Boleslavem oraz Fastavu Zlin ze Slavią Praga.

Warto przy tej okazji przytoczyć kilka faktów dotyczących ostatnich pozycji tych drużyn w lidze i osiągnięć na arenie europejskiej.

Obecnym mistrzem, który będzie bronił tytułu z poprzedniego sezonu jest Slavia Praga. Stołeczny klub zdobył 86 punktów. Tuż za nim, z 74 punktami na koncie uplasowała się Sparta Praga. Podium zamknął FK Jablonec.

W walce o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów z czeskich drużyn pozostała już tylko Sparta, która 28.07 zmierzy się w drugim meczu II rundy kwalifikacyjnej z Rapidem Wiedeń. Ostatni raz Czesi mieli swojego reprezentanta w elitarnym turnieju dwa lata temu – w sezonie 2019/20. Wówczas do rozgrywek awansowała Slavia Praga.

W obecnym sezonie nie zobaczymy już Zbrojovki Brno, Pribramu oraz SFC Opavy, które spadły z ligi. Liga została skrócona do szesnastu drużyn w porównaniu do poprzednich rozgrywek, a jedyną nową drużyną, która pojawi się w zestawieniu jest Hradec Kralove.

Pełny terminarz meczów 1. kolejki czeskiej Fortuna Ligi dostępny jest tutaj.

Fortuna Liga: 1 kolejka (sezon 2021/22).

Translate »