Dokąd pójdzie Lionel Messi?

lionel-messi
fot. Pinterest

Stawiamy pytanie oraz kilka hipotez dotyczących losu Argentyńczyka.

Lionel Messi opuści Barcelonę – to już oficjalnie potwierdzona informacja. Zawodnik, który przez ponad dwie dekady stanowił jeden z symboli katalońskiego klubu żegna się z granatowo-bordowymi barwami.

Cały piłkarski świat – począwszy od kibiców, skończywszy na dziennikarzach, zastanawia się, co stanie się dalej z gwiazdorem. Gdzie trafi? Który klub wybierze, aby kontynuować swoją karierę? Właśnie na to pytanie postaramy się znaleźć odpowiedź w niniejszym artykule.

Najbardziej prawdopodobnym kierunkiem dla Argentyńczyka wydaje się Paris Saint-Germain, które jest w stanie sprostać finansowym oczekiwaniom piłkarza. Wiele mówi się przy tym o potencjalnym odejściu ze stolicy Francji Kyliana Mbappe. Transfer Messiego mógłby bowiem przyczynić się do sprzedaży 22-latka Realowi Madryt. „Królewscy” zabiegają o Francuza już od dłuższego czasu. Wierzą, że mógłby on przynajmniej częściowo odbudować potencjał ofensywny drużyny po stratach kadrowych, jakie ostatnio ponieśli.

W mediach społecznościowych jest jednak wysuwana teoria mówiąca o tym, że Messi mógłby trafić do którejś z włoskich ekip i w ten sposób – po nieco dłuższej przerwie – znów regularnie rywalizować na poziomie ligowym z Cristiano Ronaldo. Wówczas Serie A najpewniej zyskałby na oglądalności.

Problem w tym, że najprawdopodobniej żaden z włoskich klubów nie byłby w stanie zaoferować Argentyńczykowi odpowiedniego wynagrodzenia. Lionel Messi zarabia rocznie 130-140 milionów euro, a przy obecnych warunkach ekonomicznych na rynku sportowym i kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa, w zasadzie tylko szejkowie, którzy są właścicielami PSG są w stanie zaoferować taką pensję. Dodatkowo, mogliby sprzedać Kyliana Mbappe do Madrytu i w ten sposób zapewnić sobie dodatkowe zyski.

Nie ulega wątpliwości, że Paryżanie zajmują obecnie najbardziej dogodną pozycję do prowadzenia jakichkolwiek rozmów na temat pozyskania Argentyńczyka, choć oczywiście niewykluczone, że ktoś inny podpisze z nim kontrakt.

Translate »