Derby Madrytu o mistrzostwo Hiszpanii

fot. grafika własna

Zapowiedź rywalizacji o ostateczny triumf w La Lidze w sezonie 2020/21.

Sezon 2020/21 dobiegł końca w Ekstraklasie, a niedługo dobiegnie również końca w najsilniejszych ligach Europy, w tym hiszpańskiej La Lidze. Do rozegrania pozostała bowiem już tylko jedna kolejka.

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że o tytuł mistrza Hiszpanii powalczą dwie stołeczne drużyny – Real i Atletico Madryt. Derby Madrytu – choć nie w formie bezpośredniej – rozegrają się w tę sobotę. Real zagra o punkty z Villarrealem, a Atletico z Realem Valladolid.

Obie drużyny dzielą tylko dwa punkty i przegrana którejkolwiek z nich oznacza niechybnie utratę krajowego trofeum. Barcelona już dawno straciła inicjatywę i nie ma jej w wyścigu po tytuł.

Oczywiście, ze względu na swoją przewagę, pozycję i rywala, to „Atleti” są faworytem w ostatniej kolejce. Nie ma się czemu dziwić, tym bardziej, że przeciwnik Realu jest bardziej wymagający niż przeciwnik Atletico.

Znamienny jest również fakt, że oba mecze z udziałem Madrytczyków rozpoczną się o tej samej porze – będziemy więc mieli okazję śledzić prawdziwe show, spektakl o mistrzostwo Hiszpanii. Derby Madrytu w najlepszym i najnowszym wydaniu – za taką końcówką rozgrywek kibice mogli zatęsknić.

Translate »