Chelsea – Leicester City. Przystanek przed finałem Ligi Mistrzów.

fot. grafika własna

Zapowiedź finału Pucharu Anglii.

Chelsea już za dwa tygodnie wybiegnie walczyć o najważniejsze klubowe trofeum w sezonie – Puchar Ligi Mistrzów. Zanim jednak się to stanie, czeka ją jeszcze jeden ważny mecz. Ostateczny test, który ma sprawdzić, czy drużyna „The Blues” jest w stanie osiągnąć sukces na Estadio do Dragao w Portugalii. Finał FA Cup – Pucharu Anglii.

Przeciwnikiem Londyńczyków jest Leicester City, czyli mistrz kraju z sezonu 2015/16. O tym, czy zostanie również mistrzem krajowego pucharu zadecyduje jutrzejszy wieczór. „Lisy” znajdują się również w korzystnej sytuacji, jeżeli chodzi o pozycję w ligowej tabeli. Zajmują trzecie miejsce, które uprawnia ich do gry w Lidze Mistrzów.

Co ciekawe, „Lisy” wyprzedzają swojego bezpośredniego rywala o dwa punkty. Co jeszcze ciekawsze, oba zespoły zetrą się ze sobą dwa razy w ciągu najbliższych czterech dni – najpierw w finale Pucharu, a później w ramach 37. kolejki ligowej. Czekają nas ekscytujące wydarzenia w angielskim futbolu.

Leicester City mistrzostwa na pewno już nie zdobędzie, bo zapewnił je sobie Manchester City. Może jednak walczyć o tytuł wicemistrza. Podopieczni Thomasa Tuchela chcą natomiast zapewnić sobie szansę wywalczenia podwójnej korony. Warunkiem do tego niezbędnym jest właśnie zwycięstwo w jutrzejszym finale.

Potem będą mogli myśleć o drugim meczu z Leicester, by wygrać i zająć lepszą pozycję w Premier League, a dopiero na końcu skupić się na mistrzostwie Europy.

Finał Pucharu Anglii pomiędzy Chelsea, a Leicester rozpocznie się jutro o godzinie 18:15. Transmisję przeprowadzi Eleven Sports 1.

Translate »