Carlo Ancelotti – Zbawienie, czy przekleństwo Realu Madryt?

fot. Pinterest

Czy Włoch jest dobrym rozwiązaniem dla „Królewskich”?

Carlo Ancelotti – człowiek, który siedem lat temu zdobył z Realem upragnioną w klubie „La Decimę” – dziesiąty Puchar Europy (Ligę Mistrzów). Człowiek, który zapewnił jeden z najlepszych okresów historii Realowi Madryt.

Człowiek, który był i jest postrzegany jako symbol sukcesów Realu z sezonu 2013/14, ponieważ wówczas łupem prowadzonej przez niego drużyny padł Puchar Króla oraz wspomniana już Liga Mistrzów.

„Carletto” wrócił do stolicy Hiszpanii po sześciu latach jako „Ten, który dokona rewolucji kadrowej, zastąpi Zidane’a i przywróci wiarę w walkę o kolejne trofea”. Zadanie nie jest jednak łatwe z kilku powodów.

Po pierwsze, Carlo Ancelotti ma obecnie do dyspozycji zupełnie inną kadrę niż ta, którą dowodził w latach 2013-2015. Część starej gwardii odeszła, a w jej miejsce pojawiły się nowe, młode twarze. Po drugie, Ancelotti jest znany z tego, że lubi stawiać na graczy sprawdzonych i z doświadczeniem, ale niekoniecznie na młode talenty.

Był to powód, dla którego w ostatnim roku swojego urzędowania w Madrycie nie odniósł żadnych sukcesów. Zresztą podobną filozofię wyznawał Zidane, który był asystentem Włocha za jego kadencji.

Po trzecie wreszcie, Carlo Ancelotti był już trenerem Realu, więc jego ponowne przybycie do stolicy Hiszpanii jest postrzegane jako „odgrzewanie starego kotleta” i trzymanie się pewnej własnej strefy komfortu, niż jako zapewnienie klubowi potrzebnych dużych i szeroko zakrojonych zmian.

Kibice i (teoretycznie) klub oczekują pewnych i stanowczych decyzji personalnych oraz odwagi w korzystaniu z nieszablonowych metod i rozwiązań w kwestii transferów i dobierania zawodników na mecze.

Z drugiej strony, nowy-stary trener „Królewskich” zna już specyfikę pracy w Madrycie i wie, czego można się tutaj spodziewać. Piłkarze dobrze go wspominali, więc być może jest nadzieja na to, że odniesie sukces.

Są to jednak na razie wyłącznie przypuszczenia, które zweryfikuje dopiero rzeczywistość. W takim układzie, Carlo Ancelotti jest na razie postrzegany raczej jako „przekleństwo” i jako zły wybór władz klubu z Concha Espina 1.

Translate »