30 kolejka 1 ligi – podsumowanie

fot. grafika własna

Szybki rzut oka na wydarzenia z zeszłego tygodnia.

30 kolejka 1 ligi zakończyła się wysokimi zwycięstwami Korony Kielce i Radomiaka Radom. Obie drużyny wygrały 3:0 odpowiednio z GKS-em Bełchatów oraz z Sandecją Nowy Sącz. Więcej bramek mogliśmy oglądać tylko w Legnicy i Niepołomicach, gdzie padło po 5 goli. Ostateczne rezultaty wyniosły 3:2 dla drużyn gości – GKS-u Tychy oraz ŁKS-u Łódź.

Pierwszy mecz, który był rozgrywany 14 maja wygrała Arka Gdynia. „Portowcy” mierzyli się z Apklanem Resovią. Zwycięstwo pozwoliło Arce zająć czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Później przyszedł wspomniany już mecz pomiędzy Tyszanami, a Legniczanami. Oglądaliśmy także starcia Górnika Łęczna z Odrą Opole, GKS-u Jastrzębie ze Stomilem Olsztyn, Korony Kielce z Bełchatowem i wreszcie Chrobrego Głogów z Zagłębiem Sosnowiec. Wyniki wszystkich spotkań można znaleźć tutaj.

W niedzielę odbyły się tylko trzy mecze. Najważniejszą informacją jest tutaj remis Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Lider potknął się na jednej z ostatnich prostych sezonu. Teraz oddziela go od wicelidera pięć punktów.

Ostatni aktualnie zespół na podium tabeli – Radomiak – wygrał natomiast 3:0 z Sandecją i nadal równa się z GKS-em Tychy w liczbie zdobytych punktów – po 56 dla każdego.

W 31 kolejce odbędzie się szlagier – mecz pomiędzy liderem, a wiceliderem w Tychach. Nasz portal będzie relacjonował to spotkanie w formie relacji tekstowej, którą jeszcze zapowiemy, podobnie, jak wszystkie pozostałe wydarzenia, które czekają nas w ten weekend.

30 kolejka 1 ligi – podsumowanie.

Translate »